Hooaja alguses ma selleks aastaks erilisi eesmärke ei hakanud seadma, sest ei teadnud kus mängin, kui palju mängin ja kas üldse mängin ning kas on viitsimist ka tõsisemalt harjutada. Tagasihoidlik plaan oli hcp-d mitte tõsta ning saavutada võimalikult ühtlane mängutase kogu hooajaks. Nüüd, kus pool hooaega on julgelt möödas, võib teha ka väikese vahekokkuvõtte.
Mäng on üldiselt talutav olnud - st on kulgenud vastavalt oma tasemele. Suuri prohmakaid ei ole olnud ning pigem võib öelda, et on olnud isegi oodatust parem. Kui juuli alguses sai mängitud parim ring (86 lööki), siis kuu lõpus oli selliseid mänguringe juba rohkem. Üsna tavaline oli 9 raja pealt saadud 20 punkti, millele kahjuks lisandus (või eelnes) veidi nõrgem teine pool, kuid midagi nagu koitis, sest mängisin pidevalt puhvrisse. Lõpuks murdus ka hcp, mis pool aastat oli püsinud 14,8 peal ning augusti alguseks on see nüüd 13,3 peal. Vaikselt hakkab pähe pressima mõte, et võiks hooaja lõpuks ju hcp 12-ni saada. Kuna see eeldaks EGCC-s kollastelt tiidelt 86-löögiga mängimist, siis ei tohiks see liiga keeruline olla.
Harjutamine pole sel aastal üldse edenenud. Range'ile olen jõudnud maksimaalselt 4-5 korda, mõned korrad ka puttamisgriinil ja chipping-area's. Arvatavasti olen oma swingiga piisavalt harjunud ja suudan sellega enam-vähem talutavalt palli edasi liigutada. Sellise taseme hoidmiseks piisab arvatavasti keskendumisest ja rahulikust löögiliigutusest. Võimalik, et harjutamine (ilma pro valvsa pilguta) teekski asja ainult hullemaks. Pealegi, kui pole erilist ambitsiooni hcp-d langetada ja keskmine klubimängija tase rahuldab, siis ongi paras nautida mängu ja mitte langeda ülemõtlemise ohvriks range'il.
Oma osa viimase kuu stabiilsetel tulemustel on kindlasti andnud ka varustus. Mizuno blade'id on igati head töövahendid ning ma ei kahetse sellele tehtud väljaminekut. Driver püsib endiselt autos ning on vaid korra või kaks väljakul piilumas käinud - ei istu ta koha üldse (peab võib-olla paar ämbrit palle talle söötma...). Võimalik, et oleks mõistlik vaadata hoopis veidi kõrgema kraadiga isend praeguse 9,5-kraadise asemele. Samas kollastelt tiidelt mängimiseks on küllalt ka Pingi puu-3st (15 kraadi, Aldila stiff varrega), mis on ülihea ja ning ei jää just tihti alla kaasmängija driverile.
Kokkuvõttes on hooaeg siiski hästi kulgenud ja mänguisu on rahuldatud (2-3 korda nädalas püüan mängima jõuda). Tahaks veel vaid jõuda ka teistele väljakutele peale EGCC omade ning ka mõne võistluse kaasa teha (ilma fotoaparaadita ümber kaela)...
No comments:
Post a Comment