Thursday, July 1, 2010

In the bag (vol 2)

Golfikoti sisu on nüüd läbinud väikese uuenduskuuri... Mind kolm aastat ausalt teeninud Dunlopi algajate set hakkas vaikselt järele andma. Alustuseks lendas raud-8 pea minema ning seejärel murdus raud-5 pea... Järgmist "ohvrit" ei saanud enam ootama jääda, muidu oleks pidanud kogu hooaja WIP-turniiri mängima. Kolme aastaga sai vanade keppidega mängitud u 150-200 ringi ja jõutud u hcp 15-ni.


Uued (kasutatud) rauad on Mizuno MP-67 (stiff varrega blade'id). Enne ostu mängisin kaks ringi ja tundusid kohe head. Tahavad loomulikult täpsemat tabamist, kui eelmised suurema peaga kepid, kuid see-eest on hea tabamise korral vähem üllatusi. Mõned korrad on õnnestunud pikkade raudadega n.ö vastu näppe saada, sest palli tabamine pole kõige parem olnud, kuid üldiselt juhtub seda aina harvemini. Igatahes jutud selle kohta, et bleididega peaks mängima madala hcp-ga mängijad, ei vasta tingimata tõele.


Üllatusena avastasin, et uute raudadega pean arvestama löögipikkuse lühenemisega. Mingil põhjusel eeldasin vastupidist. Võimalik, et põhjus on lihtsalt selles, et püüan teha väiksemat ja rahulikumat swingi, kuid ka foorumites on silma jäänud kommentaarid, et löögid jäävad veidi lühemaks nende keppidega.

Lisaks saab Mizuno MP-67 kohta lugeda Nationalclubgolferist.

Eelmisel aastal sain kasutamiseks ka Pingi 15-kraadise puu-3 (Aldila stiff varrega), mis istus kätte nagu valatud. Driverit pole peale seda enam kasutanud. Kuigi pikkuses v-o kaotan veidi, kuid fairwayde tabamine ja 200+ m avalöögid ei ole probleemiks. Igati hea "tööriist"!

Veel ootab väljavahetamist puu-5, mis endiselt algse seti oma. Pehme vars kipub kiirema swingiga läbi painduma ning löögitäpsus kannatab...




No comments:

Post a Comment